Διαβούλευση της Στρατηγικής Μελέτης Περιβαλλοντολογικών Επιπτώσεων του Εκπαιδευτικού Αστρονομικού Πάρκου Όρλιακα

Ο Δήμος Γρεβενών (Ταχυδρομική Διεύθυνση: Πλατεία Ελευθερίας 1, 511 00 Γρεβενά) ως αρχή σχεδιασμού του σχεδίου για το Τοπικό Ρυμοτομικό Σχέδιο «Εκπαιδευτικό Αστρονομικό Πάρκο Όρλιακα» σύμφωνα με τα αναφερόμενα στην ΚΥΑ ΥΠΕΧΩΔΕ/ΕΥΠΕ/οικ.107017/2006 ( Β' 1225):

α) ανακοινώνει ότι τόσο ο Δήμος όσο και το Περιφερειακό Συμβούλιο Δυτικής Μακεδονίας διαθέτουν τις απαραίτητες πληροφορίες και στοιχεία του φακέλου Στρατηγικής Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΣΜΠΕ) του συγκεκριμένου σχεδίου προκειμένου να ενημερωθεί το κοινό,

β) προσκαλεί το ενδιαφερόμενο κοινό να διατυπώσει εγγράφως και ηλεκτρονικά και σε κάθε περίπτωση επαρκώς τεκμηριωμένα τις απόψεις του, προς την ΔΙΠΑ του ΥΠΕΝ (Διεύθυνση: Λ. Αλεξάνδρας 11, 11473 Αθήνα), μέσα σε προθεσμία τριάντα (30) ημερών από τη δημοσίευση της ανακοίνωσης αυτής (λήξη διαβούλευσης 21/2/2016).

Το κείμενο της ΣΜΠΕ βρίσκεται αναρτημένο στο δικτυακό τόπο του Δήμου Γρεβενών (www.dimosgrevenon.gr).

Ο πλήρης φάκελος της ΣΜΠΕ βρίσκεται στην Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου Γρεβενών (Τέρμα Κ. Ταλιαδούρη - 2 Όροφος).

Πληροφορίες: Κ. Κοπάνας Απόστολος

Τηλ. Επικοινωνίας 2462353229

Ακολουθεί η μελέτη και τα σχεδια που συνοδεύουν αυτήν:

Πληροφορίες: Κ. Κοπάνας Απόστολος

Τηλ. Επικοινωνίας 2462353229