Συνεδρίαση -- 25η 2017 -- Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 65 & 67 του Ν. 3852/2010 (Φ.Ε.Κ. 87/Α/2010), να προσέλθετε στην 25η τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Γρεβενών, που θα γίνει στις 30 Οκτωβρίου 2017 ημέρα Δευτέρα και ώρα 19:00 στο Δημαρχείο (αίθουσα συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου), με θέματα ημερήσιας διάταξης:

Γραφείο Δημάρχου

Θέμα 1ο

Παραχώρηση χώρου στην Ιερά Μητρόπολη Γρεβενών για ανέγερση νέου ενοριακού ναού εντός του Ο.Τ. 434 του Δήμου Γρεβενών

Θέμα 2ο

Υπογραφή διακήρυξης για την προώθηση του θεσμού της Ολυμπιακής Εκεχειρίας

Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών

Θέμα 3ο

Έγκριση της τριμηνιαίας έκθεσης αποτελεσμάτων έκθεση προϋπολογισμού δαπανών - εσόδων 3ου τριμήνου έτους 2017, όπως συντάχθηκε από την Οικονομική Επιτροπή.

Θέμα 4ο

Αποδοχή επιχορήγησης ποσού 14.977,50€ από το Υπουργείο Εσωτερικών και έγκριση του 27ου σχεδίου αναμόρφωσης του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017, όπως συντάχθηκε από την Οικονομική Επιτροπή

Θέμα 5ο

Επιχορήγηση συλλόγου (αίτημα Κυνηγετικού Συλλόγου Γρεβενών)