Συνεδρίαση -- 7η 2018 -- Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 65 & 67 του Ν. 3852/2010 (Φ.Ε.Κ. 87/Α/2010), να προσέλθετε στην 7η τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Γρεβενών, που θα γίνει στις 19 Απριλίου 2018 ημέρα Πέμπτη και ώρα 19:00 στο Δημαρχείο (αίθουσα συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου), με θέματα ημερήσιας διάταξης:

Διεύθυνση Διοικητικών Υπηρεσιών

Θέμα 1ο

Πρόσληψη προσωπικού διάρκειας δύο (2) μηνών, για την αντιμετώπιση κατεπειγουσών αναγκών του Δήμου: Πυρασφάλειας – Πυροπροστασίας.

Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών

Θέμα 2ο

Έγκριση του 5ου σχεδίου αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018, όπως προτάθηκε από την Οικονομική Επιτροπή

Θέμα 3ο

Έγκριση του 6ου σχεδίου αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018, όπως προτάθηκε από την Οικονομική Επιτροπή

Θέμα 4ο

Επιχορήγηση Αθλητικού Συλλόγου “Κεραυνός” Αγίου Γεωργίου Γρεβενών

Θέμα 5ο

Επιχορήγηση Αθλητικού Συλλόγου “Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ Γρεβενών”

Θέμα 6ο

Έγκριση μετακίνησης του Δημάρχου Γρεβενών στην Αθήνα για συμμετοχή στην Έκτακτη Γενική Συνέλευση της Κ.Ε.Δ.Ε. και στο κοινό συνέδριο της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας (Κ.Ε.Δ.Ε.) με την Ένωση Περιφερειών Ελλάδας (Ε.Π.Ε.)

Θέμα 7ο

Έγκριση καταβολής εξόδων κίνησης και δέσμευση (διάθεση) πίστωσης για μετακίνηση αιρετών στο Μεσολόγγι

Θέμα 8ο

Διαγραφή της εταιρείας «DIGEA – ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΠΑΡΟΧΟΣ Α.Ε.» από Φορολογικό Κατάλογο Μισθωμάτων λόγω λάθους και επαναβεβαίωση τέλους χρήσης δημοτικής έκτασης σε βάρος της ίδιας εταιρείας για το έτος 2018