Η Δημοτική Αρχή ανανεώνει και εκσυγχρονίζει τον στόλο των απορριμματοφόρων του Δήμου Γρεβενών

Ένα σύγχρονο απορριμματοφόρο, χωρητικότητας 16 κυβικών μέτρων, παρέλαβε την Παρασκευή 5 Μαρτίου 2021 η Υπηρεσία Καθαριότητας του Δήμου Γρεβενών, παρουσία του Δημάρχου κ.Γιώργου Δασταμάνη. Η προμήθεια του καινούργιου οχήματος, προϋπολογισμού 179.800 ευρώ, έγινε μέσα από το Πρόγραμμα “ΦιλόΔημος ΙΙ” και αναμένεται να πιάσει δουλειά τις αμέσως επόμενες ημέρες.

Υπογραμμίζεται ότι η Δημοτική Αρχή προχωρά με εντατικούς ρυθμούς την ανανέωση του στόλου των απορριμματοφόρων του Δήμου Γρεβενών, καθώς έχουν ήδη γίνει ανάλογες δράσεις για την παραλαβή και άλλων οχημάτων νέας γενιάς, που με τη σειρά τους θα συνεισφέρουν στην καλύτερη και αποτελεσματικότερη αποκομιδή των απορριμμάτων σε πόλη και χωριά με γνώμονα την προστασία του Περιβάλλοντος και της Δημόσιας Υγείας.

Γραφείο Τύπου

Δημάρχου Γρεβενών