Δήμος Γρεβενών: Δωρεάν rapid test για τους πολίτες την Παρασκευή 2 Απριλίου σε ισόγειο χώρο του Δημαρχείου Γρεβενών

Δωρεάν ελέγχους ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου (rapid test) θα πραγματοποιήσει κλιμάκιο του ΕΟΔΥ στην πόλη των Γρεβενών την Παρασκευή 2 Απριλίου 2021 από τις 09:00 το πρωί έως τις 14:00 το μεσημέρι.

Η διενέργεια των τεστ θα διεξαχθεί σε κεντρικό σημείο της πόλης και πιο συγκεκριμένα σε ισόγειο κατάστημα του Δημαρχείου Γρεβενών επί της οδού K.Ταλιαδούρη.

Για την μετάβαση στον χώρο απαιτείται αποστολή μηνύματος στο 13033 με τον κωδικό 1 (μετακίνηση για λόγους υγείας) ή έγγραφη βεβαίωση με τον ίδιο κωδικό ενώ απαραίτητος είναι και ο αριθμός του ΑΜΚΑ.

Υπενθυμίζεται ότι κατά τη διάρκεια της παραμονής μας στο σημείο του ελέγχου πρέπει να φοράμε σωστά τη μάσκα και να κρατάμε αυστηρά τις αναγκαίες αποστάσεις.

Από την πλευρά του ο Δήμος Γρεβενών απευθύνει κάλεσμα στους δημότες για συμμετοχή στη διαδικασία καθώς καταγράφεται ραγδαία αύξηση των κρουσμάτων του κορονοϊού στην περιοχή μας, η οποία δυστυχώς εντάσσεται πλέον στην κατηγορία “βαθύ κόκκινο”.

Γραφείο Τύπου

Δημάρχου Γρεβενών