ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ

O Πολιτιστικός Σύλλογος Δοξαρά σας προσκαλεί την Παρασκευή 9 Απριλίου 2010 και ώρα 09:45 στην εκκλησία του Αγίου Γεωργίου στο Δοξαρά Γρεβενών για τον Εορτασμό και πανηγυρισμό της Ζωοδόχου Πηγής. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
09:45 Δοξολογία στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου
10:30 Μετά το πέρας της δοξολογίας στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας, τμήμα                         γυναικών του Εκπολιτιστικού Συλλόγου Ταξιάρχη θα τραγουδήσει πασχαλιάτικα τραγούδια του τόπου μας. Ακολουθεί το χορευτικό του Εκπολιτιστικού Συλλόγου Ταξιάρχη, του Δήμου Ηρακλειωτών, το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου Ποντίων και Μικρασιατών του Νομού Γρεβενών, το χορευτικό τμήμα γυναικών του Δήμου Χασίων και το χορευτικό του ΚΑΠΗ του Δήμου Γρεβενών.
12:00     Μετά το τέλος των χορευτικών τμημάτων θα παρατεθεί μπουφές για όλους τους παρευρισκόμενους.

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ ΟΙ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΣΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΘΥΜΙΟΥ ΣΤΟ ΔΟΞΑΡΑ.
ΧΟΡΗΓΟΣ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ:

ΔΗΜΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ