ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ

Παρακαλείσθε να προσέλθετε στο Δημαρχείο (αίθουσα συνεδριάσεων δημοτικού συμβουλίου) την 18-03-2010 ημέρα Πέμπτη και ώρα 19:00 σε τακτική συνεδρίαση προκειμένου να συζητήσουμε και να λάβουμε αποφάσεις στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης, ήτοι:

1. Παράταση προθεσμίας εκτέλεσης του έργου: «Κατασκευή στέγης στο (πρώην) Δημοτικό Σχολείο Δ.Δ. Αμυγδαλεών Δήμου Γρεβενών».
2. Παράταση προθεσμίας εκπόνησης της μελέτης: «Μελέτη πράξης εφαρμογής πολεοδομικής μελέτης επέκτασης Δήμου Γρεβενών».
3. Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου: «Συντήρηση διαγραμμίσεων οδών έτους 2007».
4. Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου: «Αποπεράτωση Ι.Ν. Ελευθεροχωρίου».
5. Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου: «Αποπεράτωση Ι.Ν. Μεγ. Σειρηνίου».
6. Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου: «Συντήρηση χαλικοστρωμένων δρόμων Βορείου τμήματος Δήμου Γρεβενών».
7. Έγκριση πρωτοκόλλου οριστικής παραλαβής του έργου: «Α΄ φάση έργων αντικατάστασης και επέκτασης δικτύου ύδρευσης Δ.Δ. Αιμιλιανού Δήμου Γρεβενών».
8. Έγκριση 1ου Α.Π.Ε. και 1ου ΠΚΤΜΝΕ εκτέλεσης του έργου: «Κατασκευή στέγης στο (πρώην) Δημοτικό Σχολείο Δ.Δ. Αμυγδαλεών Δήμου Γρεβενών».
9. Έγκριση 3ου Α.Π.Ε. – τακτοποιητικός εκτέλεσης του έργου: «Ασφαλτόστρωση δρόμου προς Αμυγδαλιές».
10. Τροποποίηση ρυμοτομικού σχεδίου για μετατροπή τμήματος των οδών Κωνσταντινουπόλεως και Ανωνύμου 39, σε πεζόδρομους
11. Έγκριση της αριθμ. 5/2010 απόφασης της Σχολικής Επιτροπής του 8ου Νηπιαγωγείου Δήμου Γρεβενών, περί εγκρίσεως απολογισμού Οικ. Έτους 2009.
12. Έγκριση της αριθμ. 1/2010 απόφασης της Σχολικής Επιτροπής του 9ου Νηπιαγωγείου Δήμου Γρεβενών, περί εγκρίσεως απολογισμού Οικ. Έτους 2009.
13. Έγκριση του αριθμ. 5/09 Πρακτικού της Σχολικής Επιτροπής του Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου του Δ.Δ. Βατολάκκου Δήμου Γρεβενών, περί εγκρίσεως απολογισμού Οικ. Έτους 2009.
14. Έγκριση εκδηλώσεων για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 και ψήφιση πίστωσης για την αντιμετώπιση των δαπανών.
15. Ορισμός υπόλογου διαχειριστή για την κίνηση λογαριασμού του Δήμου Γρεβενών στην Τράπεζα Ελλάδος.
16. Διαγραφή οφειλής.
17. Συγκρότηση υποστηρικτικής επιστημονικής επιτροπής για την μελέτη (Μουσειολογική-Μουσειογραφική) κατασκευής του Μουσείου μανιταριού.
18. Εκμίσθωση η μη δημοτικής έκτασης εμβαδού (625) τ.μ. στη θέση της παλιάς χωματερής.
19. Έγκριση απευθείας εκποίησης δημοτικής έκτασης αγρ/τος Μεγ. Σειρηνίου στον κο Τσάτσο Γεώργιο του Ευαγγέλου.