ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΤΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Συνάντηση με επαγγελματίες της πόλης των Γρεβενών είχε ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος στο Δημαρχείο την Τετάρτη 7-10-2009 για το μεγάλο ζήτημα των αυθαιρέτων κατασκευών των μαγαζιών.
Με τη σαφή έλλειψη σεβασμού των κανόνων υπάρχουν πολλά και δικαιολογημένα παράπονα των δημοτών.
Ο Δήμαρχος Γρεβενών τόνισε πως δεν πρόκειται να υπάρξει αδράνεια. Ήδη η Δημοτική Αστυνομία προέβη σε καταγγελίες στην Πολεοδομία και αν δεν υπάρξει συμμόρφωση έως το τέλος του Οκτωβρίου θα αφαιρεθούν οι άδειες των καταστημάτων.
Γι’ αυτό το λόγο έγινε πλήρη ενημέρωση των καταστηματαρχών και τους ζητήθηκε να προσαρμοστούν έως 31-10.
«Σεβασμός στο νόμο σημαίνει σεβασμός στον πολίτη» είπε ο κ. Νούτσος, ευχόμενος να πρυτανεύσει η λογική.