ΝΕΑ ΣΦΑΓΕΙΑ

Ξεκίνησε η λειτουργία των νέων σφαγείων
του Δήμου Γρεβενών

Το πρωί της Τετάρτης 5-8-2009 ξεκίνησε σύμφωνα με τον προγραμματισμό η λειτουργία των Νέων Σφαγείων του Δήμου Γρεβενών. Μια νέα πρότυπη μονάδα που αποδίδεται στην τοπική κοινωνία και θα λύσει μακροχρόνια προβλήματα.
Ο Δήμαρχος Γρεβενών στις δηλώσεις του αναφέρθηκε σε ένα δύσκολο έργο που όμως με την θέληση των εργαζομένων και τον σωστό σχεδιασμό θα λειτουργήσει με ευρωπαϊκές προδιαγραφές. Τα σύγχρονα σφαγεία θα εξυπηρετήσουν με ανταγωνιστικές τιμές τις ανάγκες του νομού και της ευρύτερης περιοχής.
Στην τελετή του αγιασμού παρευρέθησαν ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Σμίξης και μέλος του Δ.Σ. κ. Νασίκας Γιάννης, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Γρεβενών κ. Γιάννης Χάτσιος, ο Διευθυντής της ΔΕΥΠΓ κ. Μιχάλης Λάτσος, ο Υπεύθυνος Παραγωγής κ. Τσιουμέλας Κώστας, υπάλληλοι της Κτηνιατρικής Υπηρεσίας της Ν.Α. Γρεβενών, οι εργαζόμενοι των σφαγείων και παραγωγοί.