ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Εικαστικό εργαστήριο του Δήμου Γρεβενών
Το εικαστικό εργαστήριο του Δήμου Γρεβενών επισκέφθηκε ο Δήμαρχος κ. Νούτσος Γιώργος το πρωί της Δευτέρας 27-7-2009, όπου και παρακολούθησε τους μικρούς δημιουργούς.
Το Εικαστικό Εργαστήρι Δήμου Γρεβενών με τη συνεργασία της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών του Α.Π.Θ. είναι ένα δίμηνο φαντασίας και δημιουργίας για τους μαθητές των Γρεβενών, από τις 12 Ιουλίου- 12 Σεπτεμβρίου 2009.
Τα μαθήματα ζωγραφικής και γλυπτικής τα παρακολουθούν 150 μαθητές, ενώ υπεύθυνος του Εργαστηρίου είναι ο Παναγιώτης Μιτσέλης, Πτυχιούχος Σχολής Καλών Τεχνών μαζί με συνεργάτες του.
Ο κ. Δήμαρχος μίλησε για ένα φυτώριο δημιουργικότητας που αξίζει την συμπαράσταση όλων, για μια προσπάθεια που εντάσσεται στο ευρύτερο πλαίσιο των Γιορτών Τυμφαϊκής Γης 2009.