ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ

Στην κατάμεστη αίθουσα του ΚΕΝΤΡΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ του ΔΗΜΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ το Δημοτικό Θεατρικό Εργαστήρι Γρεβενών ανέβασε με επιτυχία την παράσταση του παιδικού τμήματος: «Το μεγάλο ταξίδι του Τουρτούρι» του συγγραφέα Ευγένιου Τριβιζά σε σκηνοθεσία της Ανθής Λιάκου, την Τετάρτη 10 Ιουνίου 2009 στις 8:30 το βράδυ.
Το κοινό καταχειροκρότησε τα παιδιά που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, σε μια φωτεινή παράσταση με χιούμορ.
Ο δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος σε σύντομο χαιρετισμό του μίλησε για το Δημοτικό Θεατρικό Εργαστήρι εκφράζοντας την χαρά του για τη σημαντική αυτή προσπάθεια και βεβαιώνοντας για τη στήριξη του από τη Δημοτική Αρχή.
ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ
Μια ομάδα παιδιών φτιάχνει έναν χιονάνθρωπο που θα ταξιδέψει μέσα από...’τριάντα ολόκληρες σελίδες Γεωγραφίας..... για να φτάσει στον Βόρειο Πόλο.
Διανομή
Τουρτούρι : Ιοκάστη Λαζίδου Σμαράγδιος : Φρειδερίκη Σίμου