ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
Τη Λέσχη Φιλίας Γυναικών του Δήμου Γρεβενών επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος το πρωί της Πέμπτης 11-6-2009. Ο κ. Δήμαρχος μαζί με τον δημοτικό σύμβουλο κ. Γρηγόρη Φαρμάκη συνομίλησαν με τα μέλη της Λέσχης και παρακολούθησαν πρόγραμμα μαζικού αθλητισμού.

Τα δωρεάν προγράμματα αυτά ολοκληρώθηκαν με επιτυχία από τον Δήμο Γρεβενών. Συγκεκριμένα ο Δήμoς Γρεβενών σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού εφάρμοσε Προγράμματα Μαζικού Αθλητισμού για την προσχολική ηλικία, τα παιδιά, τις γυναίκες, την τρίτη ηλικία και τα Άτομα με Ειδικές Ανάγκες.
· Το πρότυπο πρόγραμμα «Αθλοχώροι στη Γειτονιά» για όλα τα αγόρια και κορίτσια δημοτικού σχολείου, γυμνασίου και λυκείου, και για όλους τους δημότες της γειτονιάς.
Ο κ. Νούτσος μίλησε για προγράμματα όχι απλά αθλητισμού αλλά κοινωνικοποίησης, που συντελούν άμεσα στην ποιότητα της ζωής των Δημοτών.
Υπογράμμισε δε, πως ο Δήμος Γρεβενών θα συνεχίσει να υποστηρίζει παρόμοιες πρωτοβουλίες.