2Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΈΚΘΕΣΗ

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
ΓΙΩΡΓΟΥ ΝΟΥΤΣΟΥ
Μετά την πολλή καλή πρώτη εμφάνιση το 2008 καλωσορίζουμε στην πόλη μας την δεύτερη επιχειρηματική έκθεση του Επιμελητηρίου Γρεβενών. Ένα θεσμό που πρόκειται να συμβάλλει αποφασιστικά στην εξωστρέφεια των τοπικών επιχειρήσεων και στην προώθηση των αναπτυξιακών στόχων του τόπου μας.
Ο ελεύθερος επαγγελματίας, οι επιχειρήσεις που μοχθούν και προσφέρουν τα μέγιστα στην τοπική κοινωνία, ενδυναμώνουν την παρουσία τους και γίνονται γνωστοί προς τα έξω.
Μέσα από παρόμοιες, πραγματικά αξιέπαινες, πρωτοβουλίες φανερώνονται οι δυνατότητες των Γρεβενών και του ανθρώπινου επιχειρηματικού δυναμικού τους.
Όλοι οι φορείς και βέβαια ο Δήμος Γρεβενών στηρίζουν την προσπάθεια αυτή.
Ο Δήμος μας ιδιαίτερα παρέχοντας τόσο τον χώρο όσο και πλήρη τεχνική υποστήριξη με τις υπηρεσίες του.
Παράλληλα έχει μια δυναμική παρουσία στην έκθεση.
Για φέτος επιλέξαμε την ανάδειξη της καθημερινότητας. Την προβολή τoυ έργου που ο Δήμος επιτελεί, με χαμηλούς τόνους αλλά και ιδιαίτερη αποτελεσματικότητα. Ένα έργο με το οποίο συνολικά όλες οι υπηρεσίες και οι Δημοτικές Επιχειρήσεις υπηρετούν τις ανάγκες των δημοτών και προσπαθούν να ανταποκριθούν σ’ αυτές, κτίζοντας έτσι μια άλλη ποιότητα ζωής.
ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΟΥΤΣΟΣ
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ