ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ

Με τον νέο Γενικό Αστυνομικό Διευθυντή Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας κ. Πατσιαρίκα Γρηγόρη  συναντήθηκε ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος την Παρασκευή 20 Μαρτίου 2009.

Ο κ. Δήμαρχος εξέφρασε τα εγκάρδια του συγχαρητήρια στον συντοπίτη μας κ. Πατσιαρίκα για τη νέα του θέση, μια επιλογή της ΕΛ.ΑΣ. που όπως υπογράμμισε δείχνει περίτρανα πως αναγνωρίζεται η αξία και η ικανότητα του, ενώ κάνει περήφανους όλους τους Γρεβενιώτες.
Ταυτόχρονα ευχήθηκε καλή δύναμη στο έργο του, διαβεβαιώνοντας για την αμέριστη συμπαράσταση του Δήμου Γρεβενών.

Ο κ. Πατσιαρίκας ευχαριστώντας τον Δήμαρχο Γρεβενών, τόνισε την ευθύνη που αισθάνεται ως Δυτικομακεδόνας και Γρεβενιώτης, εξήγησε εμπεριστατωμένα τις σκέψεις του και τον σχεδιασμό του, θέτοντας ως πρώτη προτεραιότητα την καταπολέμηση της μάστιγας των ναρκωτικών.

Ο κ. Δήμαρχος  δώρισε στον κ. Πατσιαρίκα δίτομο λεύκωμα για την ιστορία της Μακεδονίας.