ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Κοντά στους κολυμβητές
Σε μια αθλητική γιορτή κολύμβησης παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος το Σάββατο 14-3-2009.
Ο Α.Σ. ΜΕΓΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ γιορτάζοντας τα δέκα χρόνια δημιουργίας και προσφοράς και στα πλαίσια της προσπάθειας ανάπτυξης και διάδοσης του αθλήματος της κολύμβησης, υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Επιτροπής Κολύμβησης Κεντροδυτικής Μακεδονίας και του Δήμου Γρεβενών διοργάνωσε το χειμερινό πρωτάθλημα κολύμβησης προαγωνιστικής κατηγορίας 10-11 και 12 ετών στο Δημοτικό κολυμβητήριο Γρεβενών.
Λάβανε μέρος 17 σύλλογοι της Κεντροδυτικής Μακεδονίας και τετρακόσιοι κολυμβητές και κολυμβήτριες.
Ο κ. Δήμαρχος μίλησε για την προσφορά του κολυμβητικού συλλόγου στα Γρεβενά, τονίζοντας παράλληλα την σημαντική και συνεχή στήριξη του αθλήματος από το Δήμο Γρεβενών.
Είχε δε την ευκαιρία να βραβεύσει παιδιά που διακρίθηκαν με τις επιδόσεις τους.