Αγιασμός του Βρεφονηπιακού Σταθμού του Ελάτου Γρεβενών

ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΥΠΟΥ

Τη Δευτέρα 29-9-2008 ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος παρευρέθηκε στον αγιασμό του Βρεφονηπιακού Σταθμού του Ελάτου Γρεβενών.
Ο κ. Δήμαρχος ευχήθηκε μια καλή χρονιά στους γονείς και τα παιδιά, ενώ αναφέρθηκε και στη διαρκή μέριμνα του Δήμου για τη στήριξη των δομών αυτών.
Αργότερα την ίδια ημέρα παρακολούθησε τα εγκαίνια της έκθεσης της Τροχαίας Γρεβενών, με παράλληλη βράβευση μαθητικών έργων ζωγραφικής με θέμα τη σωστή συμπεριφορά πεζών και οδηγών.
Σε σύντομο χαιρετισμό του ο Δήμαρχος Γρεβενών συνεχάρη τους διοργανωτές της έκθεσης, μιλώντας για τη σημασία της δημιουργίας ενός πολιτισμού κυκλοφοριακής αγωγής.

Υπογράμμισε δε, πως σε αυτή την κατεύθυνση ο Δήμος Γρεβενών θα συνεχίσει τη λειτουργία του Πάρκου Κυκλοφοριακής Αγωγής, με τη συνδρομή της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Γρεβενών.