Συνεδρίαση -- 33η -- Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 65 & 67 του Ν. 3852/2010 Φ.Ε.Κ. 87/Α/2010, να προσέλθετε στην 33η έκτακτη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Γρεβενών, που θα γίνει στις 31 Οκτωβρίου 2014 ημέρα Παρασκευή και ώρα 14:00 στο Δημαρχείο (αίθουσα συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου), με θέματα ημερήσιας διάταξης:

Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών

Θέμα 1ο

Έγκριση και ψήφιση πίστωσης για τις εκδηλώσεις ενθρόνισης του νέου Μητροπολίτη Γρεβενών κ. Δαβίδ.

Εισηγητής: Αδάμος Μ. Αντιδήμαρχος Οικονομικών – Διοικητικών Υπηρεσιών.

Ο Πρόεδρος σε κατεπείγουσες περιπτώσεις, σύμφωνα με την παρ. 5 του άρθρου 67 του Ν. 3852/2010, συγκαλεί Δημοτικό Συμβούλιο και η πρόσκληση γνωστοποιείται και την ημέρα της συνεδρίασης.

Η Συνεδρίαση κρίνεται κατεπείγουσα λόγω της πρόσκλησης που δέχθηκε ο Δήμος για τις πανηγυρικές εκδηλώσεις της ενθρόνισης του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Γρεβενών κ. Δαβίδ στις 2-11-2014 και από το Δήμο απαιτείται να του αποδοθούν οι πρέπουσες τιμές. Για το λόγω αυτό, χρειάστηκε η αναμόρφωση του προϋπολογισμού, η οποία εγκρίθηκε ως νόμιμη, σήμερα 31-10-2014.