Συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου Γρεβενών με ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗ την Τρίτη 9 Μαρτίου 2021 και ώρα 18:00

Καλείστε σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 65 & 67 του Ν. 3852/2010 (Φ.Ε.Κ. 87/Α/2010) όπως ισχύουν, σε συνδυασμό με τις διατάξεις του άρθρου 10 της  Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου “Κατεπείγοντα μέτρα αντιμετώπισης των αρνητικών συνεπειών της εμφάνισης του κορωνοϊού COVID-19 και της ανάγκης περιορισμού της διάδοσής του” που δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 55/Α΄/11-03-2020 και την εγκύκλιο 426/77233/13-11-2020 του Υπουργείου Εσωτερικών, στην τακτική  συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Γρεβενών, που θα πραγματοποιηθεί με  τηλεδιάσκεψη μέσω της υπηρεσίας e:Presence.gov.gr στις 9 Μαρτίου 2021 ημέρα Τρίτη και ώρα 18:00, με θέματα ημερήσιας διάταξης:

Διεύθυνση Διοικητικών Υπηρεσιών

Θέμα    1ο

Αύξηση του ωραρίου εργασίας του προσωπικού καθαριότητας με σχέση εργασίας Ι.Δ.Ο.Χ., των σχολικών μονάδων του Δήμου Γρεβενών

Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών

Θέμα    2ο

Έγκριση της τριμηνιαίας έκθεσης αποτελεσμάτων έκθεσης προϋπολογισμού δαπανών - εσόδων 4ου τριμήνου έτους 2020, όπως συντάχθηκε από την Οικονομική Επιτροπή

Θέμα    3ο

Έγκριση της 2ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2021, όπως συντάχθηκε από την Οικονομική Επιτροπή (Διαπιστωτικού χαρακτήρα απόφαση)

Θέμα    4ο

Έγκριση της 3ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2021, όπως συντάχθηκε από την Οικονομική Επιτροπή (Διαπιστωτικού χαρακτήρα απόφαση)

Θέμα    5ο

Έγκριση της 4ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2021, όπως συντάχθηκε από την Οικονομική Επιτροπή (Διαπιστωτικού χαρακτήρα απόφαση)

Θέμα    6ο

Έγκριση της 5ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2021, όπως συντάχθηκε από την Οικονομική Επιτροπή (Διαπιστωτικού χαρακτήρα απόφαση)

Θέμα    7ο

Έγκριση της 6ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2021, όπως συντάχθηκε από την Οικονομική Επιτροπή (Διαπιστωτικού χαρακτήρα απόφαση)

Θέμα    8ο

Έγκριση της 7ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2021, όπως συντάχθηκε από την Οικονομική Επιτροπή (Διαπιστωτικού χαρακτήρα απόφαση)

Θέμα    9ο

Έγκριση της 8ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2021, όπως συντάχθηκε από την Οικονομική Επιτροπή (Διαπιστωτικού χαρακτήρα απόφαση)

Θέμα  10ο

Καθορισμός ανώτατου επιτρεπτού ορίου κλήσεων από όργανα των ΟΤΑ, που κάνουν χρήση υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας

Θέμα  11ο

Επιβολή Τέλους Χρήσης Δημοτικών Ακινήτων σε βάρος πρώην μισθωτών για τη μεταβατική χρονική περίοδο μεταξύ παλαιάς και νέας μίσθωσης, όπως προτάθηκε από την Οικονομική Επιτροπή

Θέμα  12ο

Παράταση της σύμβασης μίσθωσης του δημοτικού ακινήτου (αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων) της Κοινότητας Πολυδένδρου του Δήμου Γρεβενών (αίτημα Γεωργίου Καζαμία του Κωνσταντίνου)

Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών

Θέμα  13ο

Έκδοση λογαριασμού της μίσθωσης για την εκμετάλλευση δασικών προϊόντων του Δασικού Τμήματος 6 του Δημοτικού Δάσους “Αηδονίων”

Στη συνεδρίαση προσκαλείται ο Γενικός Γραμματέας του Δήμου Γρεβενών κ. Γρηγόριος Φαρμάκης.

Επίσης προσκαλούνται (με αποδεικτικό επίδοσης) για να συμμετέχουν στα ειδικά θέματα της ημερήσιας διάταξης οι Πρόεδροι των Κοινοτήτων:

1. Πολυδένδρου (για το 12ο θέμα)
  2. Αηδονίων (για το 13ο θέμα)

Η Πρόεδρος του Δ.Σ.

Φωτεινή  Τζουβάρα