Δήμος Γρεβενών: 241 έργα για τη δράση “Ζωγραφίζουμε την Ελευθερία μας” – Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά που συμμετείχαν

Συνολικά διακόσιες σαράντα μία (241) ζωγραφιές έστειλαν στο Δημαρχείο, οι μαθητές και οι μαθήτριες Δημοτικών και Γυμνασίων του τόπου μας, συμμετέχοντας στην καλλιτεχνική δράση “Ζωγραφίζουμε την Ελευθερία μας” για τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση.

Ο Δήμος Γρεβενών λέει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλα τα παιδιά, τα οποία μέσα από σχήματα και χρώματα, έμαθαν για τους Ήρωες του 1821, συνέδεσαν το χθες με το σήμερα και τίμησαν με τον καλύτερο τρόπο την Εθνεγερσία και τα υψηλά ιδανικά που πρεσβεύει.

Όλα τα πανέμορφα έργα των μικρών συνδημοτών μας, που το καθένα τους αποτελεί ένα μοναδικό βήμα έκφρασης και δημιουργίας, φιλοξενούνται στην ιστοσελίδα του Δήμου (www.dimosgrevenon.gr), παρουσιαζόμενα ανά σχολείο και σε διάφορες μορφές (φωτογραφίες, βίντεο και power point).

Ακολουθούν, οι σχετικοί ηλεκτρονικοί σύνδεσμοι των εργασιών (κάντε κλικ στο σχολείο που σας ενδιαφέρει): 1ο Δημοτικό, 2ο Δημοτικό3ο-4ο & 7ο Δημοτικό, 5ο Δημοτικό, 6ο Δημοτικό, ΕΕΕΕΚ, 1ο Γυμνάσιο, 2ο Γυμνάσιο.

Γραφείο Τύπου

Δημάρχου Γρεβενών