Κακοκαιρία «Φίλιππος»: Ολονύχτια “μάχη” με τα χιόνια έδωσαν τα εκχιονιστικά του Δήμου Γρεβενών (Βίντεο+Φωτογραφίες)

Με τη χιονοκάλυψη σε όλο το μήκος και πλάτος του Δήμου Γρεβενών να είναι πλέον ιδιαίτερα εκτεταμένη, η Πολιτική Προστασία συνέχισε εντατικά κατά τη διάρκεια της νύχτας τις εργασίες αποχιονισμού με στόχο τον καλύτερο καθαρισμό του οδοστρώματος.

Μάλιστα, η κακοκαιρία «Φίλιππος» έφερε από αργά το απόγευμα της Τρίτης πυκνές χιονοπτώσεις και μέσα στην πόλη των Γρεβενών όπου δρόμοι, στενά και γειτονιές “σαρώνονταν” συνεχώς από τα εκχιονιστικά και τις αλατιέρες του Δήμου.

Η Δημοτική Αρχή παραμένει και σήμερα Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου σε αυξημένη επιφυλακή και σε πλήρη επιχειρησιακή ετοιμότητα για την αντιμετώπιση του χιονιά, προτρέποντας παράλληλα τους δημότες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί, αποφεύγοντας τις άσκοπες μετακινήσεις.

Το link του βίντεο

Γραφείο Τύπου