Δήμος Γρεβενών: Υπογραφές Δασταμάνη-Κασαπίδη για βελτίωση πρόσβασης σε σταβλικές και βιομηχανικές εγκαταστάσεις

Σε τροχιά υλοποίησης μπαίνει το μεγάλο έργο για τη βελτίωση της οδικής πρόσβασης σε σταβλικές και βιομηχανικές εγκαταστάσεις του Δήμου Γρεβενών μετά και την υπογραφή της σχετικής σύμβασης μεταξύ του Δημάρχου Γιώργου Δασταμάνη και του Περιφερειάρχη Δυτικής Μακεδονίας Γιώργου Κασαπίδη, η οποία έλαβε χώρα τη Δευτέρα 6 Ιουνίου 2022 στο Δημαρχείο Γρεβενών.

Το έργο, συνολικού προϋπολογισμού 10 εκατομμυρίων ευρώ με χρηματοδότηση από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων (ΠΔΕ) της Περιφέρειας, αναμένεται να συμβάλλει στην ενίσχυση του γεωργοκτηνοτροφικού κλάδου και στη στήριξη του τοπικού επιχειρείν, όπως χαρακτηριστικά τόνισε ο κ.Δασταμάνης, εκφράζοντας παράλληλα την ικανοποίηση και τις ευχαριστίες του στον κ.Κασαπίδη.

Γραφείο Τύπου

Δημάρχου Γρεβενών