Εγγραφές μαθητών στη Μαθητική Εστία Δήμου Γρεβενών

Εν όψει της νέας σχολικής χρονιάς (2022-2023), ο Δήμος Γρεβενών κάνει γνωστό ότι οι εγγραφές για τη διαμονή των μαθητών και μαθητριών που φοιτούν σε σχολικές μονάδες της Β/θμιας Εκπαίδευσης της πόλης των Γρεβενών και των σπουδαστών που φοιτούν στα Δημόσια Ι.Ε.Κ. στη Μαθητική Εστία του Δήμου Γρεβενών, θα ξεκινήσουν από την ΠΕΜΠΤΗ 01-09-2022.

Οι εγγραφές θα γίνονται στα γραφεία της Μαθητικής Εστίας από τις 8:00 π.μ έως τις 13:00 μ.μ τις εργάσιμες ημέρες.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στα γραφεία της Μαθητικής Εστίας (Τέρμα Κ. Ταλιαδούρη).

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2462083241. Αρμόδιοι υπάλληλοι: Γκόλιας Αναστάσιος & Βαρβάτος Ευάγγελος.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή στη Μαθητική Εστία είναι:

1.Αίτηση υπογεγραμμένη από το γονέα ή τον κηδεμόνα.

2.Βεβαίωση εγγραφής από το Γυμνάσιο – Λύκειο, ή το Ι.Ε.Κ.

3.Πιστοποιητικό Οικογενειακής κατάστασης.

4.Πιστοποιητικό υγείας από Δημόσιο Νοσοκομείο.

5.Φ/Α του Εκκαθαριστικού Σημειώματος Δ.Ο.Υ των γονέων.

6.Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 όπου δηλώνεται η μόνιμη κατοικία των γονέων.

7.Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 αποδοχής του εσωτερικού κανονισμού λειτουργίας της Μαθητικής Εστίας Γρεβενών.