Το Γραμματέα της Κεντρικής Πολιτικής Επιτροπής του ΣΥΝ κ. Δημήτριο Βίτσα υποδέχθηκε στο γραφείο του την Παρασκευή 10 Ιουνίου 2011 ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Δημοσθένης Κουπτσίδης.
Ο κ. Δήμαρχος, αφού καλωσόρισε τον κ. Βίτσα και τα στελέχη του ΣΥΝ που τον συνόδευαν, αναφέρθηκε στην υφιστάμενη κατάσταση του Καλλικρατικού Δήμου Γρεβενών, στα προβλήματα τα οποία παρέλαβαν ως νέα δημοτική αρχή και στις προσπάθειες που γίνονται για την επίλυση τους.
Βρισκόμαστε σε έναν από τους πιο παραμελημένους Νομούς της χώρας που βιώνει με το χειρότερο τρόπο τα μέτρα της Κυβέρνησης και αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα τόνισε μεταξύ άλλων ο κ. Βίτσας. Αυτά τα προβλήματα είμαστε εδώ για να τα συζητήσουμε με τον κ. Δήμαρχο.
Η επίσκεψη του Γραμματέα της Κεντρικής Πολιτικής Επιτροπής του ΣΥΝ τιμά το Δήμο και την περιοχή μας δήλωσε ο κ. Δήμαρχος. Ως Δήμος ζητάμε τη στήριξη  και τη συνεργασία όλων των υγιών πολιτικών δυνάμεων του τόπου. Μεταξύ αυτών συγκαταλέγεται και ο ΣΥΝ.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΑΡΧ. ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ ΚΟΥΠΤΣΙΔΗ 2011-2014