Ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Δημοσθένης Κουπτσίδης εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια προς τον κ. Ιωάννη Πάκα για την εκλογή του στη θέση του Προέδρου του Συλλόγου Γρεβενιωτών Θεσσαλονίκης και του εύχεται δύναμη και Καλή Επιτυχία στα νέα του καθήκοντα.
Στο νέο Δ.Σ. το οποίο απαρτίζουν οι: Σάκης Οικονόμου (Αντιπρόεδρος), Μαρία Παπαδοπούλου (Γραμματέας), Χρήστος Γκατζήμας (Ταμίας) και τα Μέλη: Παρασκευή Σιόλα, Ευάγγελος Δρίζης και Δημήτριος Χαλάτσογλου, εύχεται να ανταποκριθεί με επιτυχία στο έργο για το οποίο η Γενική Συνέλευση και οι Γρεβενιώτες της Θεσσαλονίκης εξέλεξαν.
Ο Δήμος Γρεβενών θα  συνεχίσει να είναι αρωγός και συνοδοιπόρος σε κάθε δραστηριότητα του Συλλόγου, τα μέλη του οποίου κρατάνε επί σειρά ετών ζωντανά τα Γρεβενά με την έντονη παρουσία τους στα πολιτιστικά δρώμενα της Θεσσαλονίκης προβάλλοντας την ιστορία, τον πολιτισμό και τις ομορφιές του τόπου καταγωγής τους.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΑΡΧ. ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ ΚΟΥΠΤΣΙΔΗ 2011-2014