Η Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, με την υπ’ αριθ. 8520 της 21/03/2011 απόφαση, χορήγησε την Ειδική Αθλητική Αναγνώριση στην Αθλητική ΜΟΤ.Ο.Ε. για το άθλημα της μοτοσυκλέτας.
Η αναγνώριση αποτελούσε πάγιο αίτημα της ΜΟΤ.Ο.Ε. και της Αθλητικής ΜΟΤ.Ο.Ε. για πολλά χρόνια και αυτή η αναγνώριση είναι μια δικαίωση.
Ο Μοτοσυκλετιστικός Όμιλος Γρεβενών σαν μέλος της ΜΟΤ.Ο.Ε. και ιδρυτικό μέλος της Αθλητικής ΜΟΤ.Ο.Ε., υπήρξε όλα αυτά τα χρόνια πρωτεργάτης στην προσπάθεια της αναγνώρισης.
Ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Δημοσθένης Κουπτσίδης εκφράζει προς τον Πρόεδρο του Μ.Ο.Γ. και Αντιπρόεδρο της ΜΟΤ.Ο.Ε. κ. Ιωάννη Σιούλη τα συγχαρητήριά του για την αναγνώριση των προσπαθειών του και εύχεται στους νέους ορίζοντες που ανοίγουν στο χώρο των αγώνων μοτοσυκλέτας, οι Αθλητές του Μ.Ο.Γ. να συνεχίσουν να είναι οι πρωταγωνιστές στο άθλημα της μοτοσυκλέτας, με τις πρωτιές τους.
Ο Δήμαρχος Γρεβενών
Δημοσθένης Κουπτσίδης