ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟΤΥΠΩΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΓΟ

Την Κυριακή των Βαΐων έγιναν τα εγκαίνια της Έκθεση με τίτλο: «Εικαστικά αποτυπώματα πάνω στο αυγό» της Βασιλικής Τζιουβάρα, στο Κέντρο Πολιτισμού του Δήμου Γρεβενών.
Στην όμορφη εκδήλωση -στο πνεύμα των ημερών- που διοργανώθηκε από το Δήμο Γρεβενών, τη Δημοτική Επιχείρηση Πολιτισμού & Επικοινωνίας Γρεβενών και τον Σύλλογο Αλληλεγγύης Ν. Γρεβενών  «ΕΛΠΙΔΑ», παρευρέθηκε πλήθος κόσμου.
Την εκδήλωση χαιρέτισε ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος, ο οποίος αναφέρθηκε στην δυναμική προσπάθεια από το Δήμο Γρεβενών, να προβληθούν και να τιμηθούν καλλιτέχνες του τόπου μας.
Προλόγισε η φιλόλογος κ. Κασσιανή Παπαποστόλου, μιλώντας για το πασχαλινό αυγό, ενώ η Πρόεδρος της ΕΛΠΙΔΑΣ και Δημοτική Σύμβουλος κ. Μπόγκια Ευαγγελία αναφέρθηκε στο φιλανθρωπικό έργο που συντελείται στα Γρεβενά.
Διάρκεια έκθεσης: από 12 Απριλίου  2009  έως 17 Μαΐου 2009
Πληροφορίες http://www.dekeg.gr/