NEA ΣΦΑΓΕΙΑ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Τις σύγχρονες εγκαταστάσεις των Νέων Σφαγείων επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος την Πέμπτη 11-12-2008.

Ο Δήμαρχος Γρεβενών συνοδευόταν από τον Αντιδήμαρχο Τεχνικών Υπηρεσιών κ. Μπασνά Σπύρο, τον Προϊστάμενο της Δημοτικής Επιχείρηση Υποστήριξης Πρωτοβουλιών του Δήμου Γρεβενών (Δ.Ε.Υ.Π.Γ) κ. Μιχάλη Λάτσο και στελέχη και μηχανικούς του Δήμου.

Είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στις εγκαταστάσεις από τον υπεύθυνο για την κατασκευή του έργου και να διαπιστώσουν την αρτιότητα του.

Ο κ. Δήμαρχος αναφέρθηκε στις δηλώσεις του, στην τεράστια σημασία των νέων εγκαταστάσεων για την υγεία και τη διατροφική ασφάλεια των πολιτών, ενώ βεβαίωσε πως θα ληφθεί κάθε μέριμνα για την ορθή και με πληρότητα λειτουργία τους.