ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ

Ταχ. Κώδικας: 511 00
Τηλέφωνο:2462 0 74.234
FAX: 2462 0 74.272

Οκτώβριος 2008 και η εμποροπανήγυρη των Γρεβενών ξεπροβάλλει με την  πλούσια ιστορία της.

Ο Δήμος Γρεβενών προσκαλεί όλους τους Γρεβενιώτες, αλλά και τους κατοίκους της ευρύτερης περιοχής να επισκεφθούν τα Γρεβενά και να απολαύσουν τη φιλοξενία τους.

Γεύσεις, μουσική και διασκέδαση συνδυασμένα με την πλούσια εμπορική δραστηριότητα φέρνουν στο παρόν την παράδοση μιας παμπάλαιας διοργάνωσης.

Ο Δήμος Γρεβενών έχει φροντίσει για την υποδομή και σε συνεργασία με τη Αστυνομική Διεύθυνση Γρεβενών, η Δημοτική Αστυνομία θα βρίσκεται συνεχώς στους χώρους του παζαριού διευκολύνοντας την ομαλή λειτουργία του.
Είναι σπάνια η ευκαιρία συμμετοχής και εμπειρίας σε εκδηλώσεις που συνδυάζουν το παρόν με το παρελθόν. Η εμποροπανήγυρη των Γρεβενών μας δίνει την κατάλληλη αφορμή. Ας την εκμεταλλευτούμε.

Ο Αντιδήμαρχος Γρεβενών

Γρηγόρης Φαρμάκης