ΛΕΣΧΗ ΦΙΛΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΥΠΟΥ

Το ολοκαίνουργιο χώρο του Κ.Α.Π.Η. Δήμου Γρεβενών για τις γυναίκες, «τη Λέσχη Φιλίας Γυναικών» στην Πάροδο Καραϊσκάκη, εγκαινίασε ο Δήμαρχος και πρόεδρος του Κ.Α.Π.Η. του Δήμου Γρεβενών κ. Γεώργιος Νούτσος την Τετάρτη 1 Οκτωβρίου 2008 παρουσία πλήθους κόσμου.
Μετά την τέλεση του αγιασμού, χαιρέτησαν μέλη του Προεδρείου του Κ.Α.Π.Η. και ο Αντινομάρχης Γρεβενών κ. Νικηφόρος Χατζηγεωργίου.
Ο Δήμαρχος Γρεβενών αφού ευχήθηκε χρόνια πολλά και υγεία σε όλους τόνισε πως η ημέρα αυτή είναι σημαντική για το Δήμο και μάλιστα ως  Παγκόσμια ημέρα ηλικιωμένων.
Κάθε τοπική κοινωνία πολιτεία πρέπει συνεχώς να μεριμνά για τους ηλικιωμένα μέλη της, είπε ο κ. Δήμαρχος, αναφερόμενος στην ενίσχυση της υποδομής του ΚΑΠΗ της Πλ. Ελευθερίας, βεβαιώνοντας ταυτόχρονα για τη συνέχεια εμπλουτισμού των σχετικών υποδομών, όπως και τη δημιουργία στο Βαρόσι Γρεβενών ενός νέου χώρου για την τρίτη ηλικία.

Μετά τα εγκαίνια της Λέσχης Φιλίας Γυναικών ακολούθησε δεξίωση.