Ενημέρωση για 1η Ειδική συνεδρίαση λογοδοσίας της Δημοτικής Αρχής 1ου Διμήνου 2024

Ειδική συνεδρίαση λογοδοσίας της Δημοτικής Αρχής 1ου Διμήνου 2024

Σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 67 & 67Α του Ν. 3852/2010 (Φ.Ε.Κ. 87/Α/2010) όπως ισχύουν καθώς και της αριθμ. 98/8182/26.01.2024 εγκυκλίου του Υπουργείου Εσωτερικών εκτός
από τη συνεδρίαση η οποία πραγματοποιείται υποχρεωτικά τουλάχιστον μία φορά τον μήνα με αντικείμενο τις τρέχουσες υποθέσεις του Δήμου, το Δημοτικό Συμβούλιο συγκαλείται υποχρεωτικά κάθε δύο (2) μήνες σε ειδική δημόσια συνεδρίαση κατά την οποία η Δημοτική Αρχή λογοδοτεί για το έργο και τη δράση της.

Σε εφαρμογή των ανωτέρω διατάξεων σας γνωρίζω ότι στις 26 Φεβρουαρίου 2024 ημέρα Δευτέρα και ώρα 19:00, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Γρεβενών, θα πραγματοποιηθεί ειδική συνεδρίαση λογοδοσίας της Δημοτικής Αρχής.

Οι Δημοτικοί Σύμβουλοι και οι Πρόεδροι Δημοτικών Κοινοτήτων που το επιθυμούν, μπορούν να θέσουν θέμα προς συζήτηση έως και την 22η Φεβρουαρίου 2024 ημέρα Πέμπτη στη γραμματεία του Δημοτικού Συμβουλίου (εγγράφως ή ηλεκτρονικά στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ).

Η Πρόεδρος του Δ.Σ.
Ιφιγένεια Μπαρλαγιάννη